Od lat zajmujemy się budową grot solnych. Jesteśmy elastyczną firmą wsłuchującą się w potrzeby klienta i realizującą jego nawet najbardziej wyszukane pomysły. Kompleksowo wyposażamy groty solne od halogeneratora będącego sercem groty solnej, poprzez specjalistyczny system wentylacji i napowietrzania, tężnie solankowe, oświetlenie, nagłośnienie, na wygodnych leżakach kończąc. Doradzamy inwestorom w ten sposób, aby zbudowana grota solna przynosiła jak najwyższe zyski.

Jesteśmy bezpośrednim importerem wszystkich materiałów potrzebnych do budowy groty solnej, dlatego naszym klientom możemy zaproponować absolutnie najniższe ceny na rynku.

Groty Solne 1

Grota solna – dlaczego powinna znajdować się w każdym SPA?

Mikroklimat stworzony w grocie solnej jest podobny do tego, którego doświadczyć możemy będąc w nadmorskiej miejscowości. Powietrze znajdujące się pomiędzy solnymi ścianami jest odpowiednio zjonizowane, dzięki czemu zapewnia nie tylko właściwości zdrowotne, ale także uczucie relaksu i głębokiego odprężenia. Grota solna to świetne uzupełnienie profesjonalnego SPA, które pozwoli właścicielom przyciągnąć uwagę jeszcze większej liczby klientów.

W budowie ścian solnych nie używamy jakichkolwiek szkodliwych klejów i żywic. Stosujemy konstrukcje z profili aluminiowych na których montujemy specjalnie frezowane cegły

Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie w grocie solnej specjalnych zabiegów SPA, np. peelingów na bazie soli himalajskiej lub relaksujących okładów, co pozwoli na zwiększenie zysków. Uzupełnienie strefy SPA o grotę solną wzbogaci je nie tylko o korzyści dla naszego ciała, ale pozwoli także zadbać o zdrowie duchowe – dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie w grocie seansów odprężających z udziałem śpiewu ptaków lub muzyki wyciszającej.

Pierwiastki lecznicze wdychane w trakcie seansu.

Dzięki pobytowi w grocie solnej każdy może podreperować swoje zdrowie. Podczas niespełna godzinnego seansu wdychamy wiele mikroelementów, które wykazują działanie lecznicze na nasz organizm. Pierwszym z nich jest jod odpowiedzialny za właściwą pracę tarczycy. Jeśli ten gruczoł funkcjonuje prawidłowo w naszym organizmie, utrzymujemy optymalną wagę i mamy prawidłową przemianę materii. Kolejny ważny pierwiastek to wapń, który odpowiada za właściwe działanie układu krwionośnego oraz wspiera odporność naszego organizmu.

Grota Solna
SPA Grota solna

Oprócz wapnia we wdychanej soli obecny jest także magnez, który przyczynia się do osiągnięcia stanu głębokiego odprężenia i działa na nas kojąco. Ten mikroelement wpływa także korzystnie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Chlorki, sód i potas wdychane w grocie solnej także wspierają pracę serca oraz wpływają na poprawę ukrwienia skóry. Z uwagi na obecny w powietrzu selen seanse w grocie polecane są także osobom, które na długi czas pragną zachować zdrowy wygląd. Ten pierwiastek hamuje działanie wolnych rodników i spowalnia starzenie się skóry. Osoby korzystające z seansów solnych doceniają również działanie bromu, który wpływa na ukojenie układu nerwowego oraz żelaza – głównego składnika hemoglobiny. Nie bez znaczenia jest także miedź obecna w grocie solnej. Działa ona przeciwgrzybiczo, wspomaga walkę z drobnoustrojami oraz wspiera syntezę hemoglobiny.

Wskazania zdrowotne do korzystania z groty -jaskini solnej.

Z seansów w otoczeniu solnych ścian powinny korzystać wszystkie osoby, które cierpią na przewlekły nieżyt nosa, krtani, gardła i oskrzeli. Już kilka pobytów w grocie solnej wspomaga walkę z alergią oraz chorobami płuc i oskrzeli. Na seanse powinny zdecydować się także osoby, które borykają się z przewlekłym zapaleniem zatok. W związku z tym, że powietrze w grocie solnej jest silnie najonizowane powinni do niej uczęszczać także pacjenci ze zdiagnozowaną niedoczynnością tarczycy.

Groty Solne 11
Grota solna naszego Klienta w Szwecji

Warto zaznaczyć, że do skorzystania z seansu w grocie solnej nie są wymagane skierowania lekarskie. W relaksie w otoczeniu solnych ścian może wziąć udział niemalże każdy, kto ma do tego wskazania zdrowotne. Należy podkreślić, że klimat solnych jaskini jest przyjazny zarówno dzieciom, jak i kobietom w ciąży. Dla najmłodszych w grocie solnej można zorganizować kąciki z zabawkami. Dzięki temu dzieci będą mogły bawić się piaskiem i solą, a przy okazji wraz z rodzicami korzystać ze zdrowotnych właściwości groty jaskini solnej.

Budownictwo solne… w Twoim domu!

W związku z tym, iż mamy wieloletnie doświadczenie w branży jesteśmy w stanie zaproponować także niecodzienne rozwiązania. Jeżeli marzysz o ścianie solnej we własnym domu, dzięki nam Twój plan może się ziścić! Oprócz pełnego wyposażenia groty solnej dla firm, realizujemy także indywidualne zamówienia prywatne. Jeśli masz pomysł na stworzenie mikroklimatu w prywatnym lokalu, napisz do nas i opowiedz nam o swoim pomyśle!

Groty Solne 12

Możesz zdecydować się na montaż solnych paneli w swojej łazience lub stworzyć wyjątkową ścianę solną, dzięki której zapewnisz sobie dostęp do zdrowego powietrza na wyciągnięcie ręki. Wspieramy naszych klientów we wszelkiego rodzaju aranżacjach z wykorzystaniem soli himalajskiej oraz oferujemy najlepsze ceny na rynku! Wszystkie części niezbędne do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery z wykorzystaniem soli importujemy osobiście. Korzystając z naszych usług masz pewność, że otrzymujesz najwyższą jakość w najniższej cenie.

Groty Solne 13
Grota Solna Wisła
Groty Solne 14
Grota solna Wisła
Groty Solne 15
ścianka solna w trakcie budowy u naszego Klienta
Groty Solne 16
Grota solna Szklarska Poręba
Groty Solne 17
Kominek + ścianka solna
Groty Solne 18
Groty Solne 19
Groty Solne 20
Ścianka solna Gdańsk
Groty Solne 21
Ścianka solna Warszawa
Groty Solne 22
Groty Solne 23
Grota Solna Świeradów Zdrój
Groty Solne 24
Ścianka solna w łazience Katowice
Groty Solne 28
Ścianka Solna „Orzeł Biały” Piekary Śląskie

Korona Tatr – Zakopane Atol – Świnoujście